Uverejnené

INŠTALÁCIA

HEXAFOTO

Sme radi, že ste sa rozhodli skrášliť Váš interiér prostredníctvom našich modulárnych nástenných obrazov. Pre dosiahnutie želaného efektu si Vám dovoľujeme v niekoľkých jednoduchých krokoch predstaviť postup, ako správne obrazy umiestniť vo Vašom interiéri.

Kontrola dodaných obrazov
Pri obdržaní objednaných obrazov na stenu odporúčame všetky obrazy skontrolovať. Aj napriek našej snahe ochrániť ich pred poškodením sa môže stať, že sa prepravou poškodia. V takom prípade nás prosím neváhajte kontaktovať. Každý obraz je v ochrannom obale z kartónu, súčasťou balenia jedného obrazu je aj kovový štvorec s lepiacou časťou.

Vytvorenie konceptu
Pred samotným umiestnením obrazov na stenu navrhujeme obrazy rozmiestniť na stôl, prípadné iný pevný podklad, kde si nasimulujete, ako budú obrazy vedľa seba vyzerať na stene. Viac informacií o vhodnom usporiadaní najdete na našej stránke v sekcii články.

Umiestnenie prvého obrazu na stenu
Ako prvé je potrebné stenu, na ktorú sa chystáte obrazy umiestniť očistiť od prachu a mastnoty. V opačnom prípade sa môže stať, že obraz na stene nebude držať. Vyberte si obraz, ktorý má byť umiestnený v pomyselnom strede objektu / tvaru, ktorý chcete z obrazov vytvoriť. Následne odlepte podkladový papier zo zadnej strany lepivej časti, ktorá sa nachádza na kovovom štvorci. Premyslite si, kam prvý obraz umiestniť a ak ste pripravený, môžete ho prilepiť o stenu. Pri priložení na stenu je vhodné držať obraz na stene 3 sekundy, kým sa lepiaca časť nalepí o stenu.

Vytváranie objektov z obrazov
Pre želaný efekt originality sa obrazy objednávajú v minimálnom počte 3 kusov. Po umiestnení prvého obrazu na stenu, zoberte dištančnú pomôcku, ktorá je súčasťou balenia. Táto dištančná pomôcka zabezpečí rovnaký odstup jednotlivých obrazov od seba pre dosiahnutie najlepšieho možného estetického efektu. Umiestnite dištančnú podložku na hranu prvého obrazu a pridajte ku nemu ďalší obraz. Tento postup opakujte, až pokiaľ nenalepíte všetky Vaše obrazy.

Výmena jednotlivých obrazov
Ak sa rozhodnete niektorý z obrazov vymeniť, nie je to žiadny problém. Stačí ak obraz potiahnete do ktorejkoľvek zo strán, a magnetická časť na zadnej strane obrazu sa oddelí od kovového štvorca nalepeného na stene. Neodporúčame obraz ťahať smerom k sebe (mohli by ste odlepiť kovový pliešok zo steny). Na vzniknuté voľné miesto viete umiestniť nový obraz už len s magnetickou častou, nakoľko kovový štvorec ostal na stene z pôvodného obrazu.

Trvalé odstránenie obrazov
Ak ste sa rozhodli obrazy odstrániť so steny natrvalo, najskôr postupujte podľa kroku vyššie o oddeľte jednotlivé obrazy od kovových plieškov nalepených na stene. Následne odlepte so steny aj pliešky.
Výber vhodnej lepivej časti bol náročný, potrebovali sme dosiahnuť optimálny pomer medzi možnosťou odlepenia od steny bez jej poškodenia, ale zároveň aby obrazy so steny nepadali samovoľne. Ak je teda povrch dostatočne kvalitný, tak sa Vám kovovú časť podarilo odlepiť zo steny bez jej poškodenia.